Turgutreis Merkez Cami, Turgutreis

4.1
#6 of 8 in Historic Sites in Bodrum District
Religious Site · Hidden Gem · Tourist Spot
Turgutreis Merkez Cami is located in Turgutreis. Put Turgutreis Merkez Cami at the forefront of your travel plans using our Turgutreis trip maker app.
Create an itinerary including Turgutreis Merkez Cami
© OpenMapTiles © OpenStreetMap contributors

Turgutreis Merkez Cami reviews

Rate this attraction
TripAdvisor traveler rating
TripAdvisor traveler rating 4.0
42 reviews
Google
4.4
TripAdvisor
 • Whilst it looked very similar to other Mosques once inside it’s quite unique. The people looking after it were lovely and so proud of their local Mosque welcoming visitors like us. They were happy to....  more »
 • We first went there 17 years ago, most people try to talk us out no to go, even most the travel agents try to get us go to other part of Turkey, , first impression was very old town, but once you...  more »
Google
 • Super
 • Rezilliğin gürültü ile tacize döndüğü yer! Türk toplumunun ses desibellerini kat kat be kat aşarak anlaşılmaz cazir cuzur yankılı arapça böğürme ile taciz edildiği illet kasaba cami! Hoparlörlerli patlak cızırtılı ciyak ciyak bedevi poke imam gibi bağırıp hayvanı çoluk çocuğu yaşlı hastayı iğrenç gürültü kirliliği ile 5 vakit + 3 5 sela ile rahatsız eden bir yer. Bu mu müslümanlık ses kirliliğinden uyuyamiyoruz! Siz bu yavelerinizi kanı Türk topluma bu iğrenç gürültülü sesle dayatmayla tacize devam ederseniz gün gelir elbet bunun millet ve Tanrı katında bir sonucu olur. Bu müslümanlık değil süslümanlık siyasi şeriat şovudur! Siz milleti namaza davet değil dinden soğutup nefret ettirme peşinde yeni Türkiye adli kurgusal iğrenç yapının habis urlarısınız!
 • Build a trip
  Tell us where and when you
  want to go, we will build
  the best sightseeing itinerary
 • Refine it
  You have complete flexibility on your destinations and itinerary
 • Book as a package
  Use our travel agents to get
  package savings and hassle free booking
 • Enjoy your trip!
  Enjoy our 24x7
  on-trip assistance