Trip Planner:   Europe  /  Turkey  /  Gaziantep Province  /  Gaziantep  /  Sakli Konak

Sakli Konak, Gaziantep

4.0
#14 of 15 in Museums in Gaziantep
Specialty Museum · Hidden Gem · Museum
Sakli Konak is located in Gaziantep. Use our Gaziantep trip itinerary app to add Sakli Konak and other attractions to your Gaziantep vacation plans.
Create an itinerary including Sakli Konak
© OpenMapTiles © OpenStreetMap contributors

Sakli Konak reviews

Rate this attraction
TripAdvisor traveler rating
TripAdvisor traveler rating 5.0
3 reviews
Google
4.0
TripAdvisor
 • We came across this charming museum whilst wandering around the backstreets of Gaziantep on the other side of the river from the castle. The konak (mansion) is home to a collection of mainly copper...  more »
Google
 • katarlılara satıldığını üzülerek öğrendiğim bir başka mekan daha, neden biz işletemiyoruzda katarlılar işlete biliyor zaten eski sahibi giderken değerli ve nadir eserleri götürmüş bu nedenle mutfak müzesindne yada herhengibir antikacıdan farkı kalmamış, birde yetişkin 4 tl cocuk 2 tl gezme parası istiyorlar. bahçede oturup cay kahve içseniz bile eğer söyle bir dolaştı iseniz bu parayı alıyorlar. yazık olmuş hep derim bu halk türbelere gösterdiği intizamın yarısını kültürel, tarihi, arkolojik eserlere/ alanlara gösterse avrupa kadar turizim gelirimiz olur
 • Gaziantep Kalesi'nin kuzeyinde,yeşili ve kuş sesleriyle,tarihi bir konakta düzenlenen Saklı Konak Koleksiyonu;başta Gaziantep olmak üzere tüm Ülke'den toplanan bakır eserlerinden meydana gelmektedir. Müzede, Osmanlı döneminde yaşamış bakır ustalarına ait sanat eserleri sergilenmektedir.
 • Build a trip
  Tell us where and when you
  want to go, we will build
  the best sightseeing itinerary
 • Refine it
  You have complete flexibility on your destinations and itinerary
 • Book as a package
  Use our travel agents to get
  package savings and hassle free booking
 • Enjoy your trip!
  Enjoy our 24x7
  on-trip assistance