Konkatedra Sw. Jadwigi, Zielona Gora

4.6
#4 of 14 in Historic Sites in Lubusz Province
Church · Hidden Gem · Tourist Spot
Konkatedra Sw. Jadwigi is located in Zielona Gora. Work out when and for how long to visit Konkatedra Sw. Jadwigi and other Zielona Gora attractions using our handy Zielona Gora road trip planning tool.
Create an itinerary including Konkatedra Sw. Jadwigi
© OpenMapTiles © OpenStreetMap contributors

Konkatedra Sw. Jadwigi reviews

Rate this attraction
TripAdvisor traveler rating
TripAdvisor traveler rating 4.5
16 reviews
Google
4.5
Google
 • W samym centrum Zielonej Góry w pobliżu STAREGO RYNKU od dawien dawna stoi sobie jeden z NAJSTARSZYCH zachowanych do dziś ZABYTKÓW, nie tylko SAKRALNYCH Kościół a właściwie KONKATEDRA PW.ŚW.JADWIGI ŚLĄSKIEJ. W swoim czasie siedziba BISKUPA DIECEZJI Zielonogórsko-Gorzowskiej,z piękną kartą Historii.Obiekty tego typu powołane zostały do pełnienia służby BOŻEJ i cokolwiek by nie powiedzieć wypełniają swoją MISJĘ NAJLEPIEJ jak POTRAFIĄ! Warto w trakcie niedziel czy też ŚWIĄT wejść do środka i uczestnicząc w nabożeństwie podziwiać jej WNĘTRZE! Oczywiście nie zapominajmy o kolejności, najpierw skupmy się na nabożeństwie a dopiero gdzieś na samym końcu , na ZACHWYCIE wnętrzem! Polecam bardzo GORĄCO WIZYTĘ w TYM MIEJSCU!
 • Kwestia wrażliwości wewnętrznej każdego z nas - jednemu takie miejsca odpowiadają a jeszcze inni omijają z daleka. Ocenę pozostawiam każdemu z czytających z Państwa.....😉
 • Build a trip
  Tell us where and when you
  want to go, we will build
  the best sightseeing itinerary
 • Refine it
  You have complete flexibility on your destinations and itinerary
 • Book as a package
  Use our travel agents to get
  package savings and hassle free booking
 • Enjoy your trip!
  Enjoy our 24x7
  on-trip assistance